Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg niechirurgiczny będący doskonałą alternatywą dla liposukcji, potocznie zwanej odsysaniem tłuszczu. Przeznaczona jest dla osób, które poszukują nieinwazyjnych metod usuwania tłuszczu z okolic podbródka, ramion, pleców, brzucha, bioder czy pośladków. Lipoliza iniekcyjna - co to, jak przebiega zabieg, wskazania i przeciwwskazania, cena

W Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonywany jest przez doświadczonych lekarzy dermatologów specjalizujących się w dermatologii estetycznej.

Jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna polega na bezpośrednim wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej specjalnego koktajlu leków, który ma za zadanie doprowadzenie do rozpadu komórek tłuszczowych. 

Głównym składnikiem mieszanki jest fosfatydylocholina, inaczej zwaną lecytyną, mającą działanie lipotroficzne. Polega ono na załamaniu tkanek tłuszczowych w naturalnych procesach metabolicznych oraz zwiększeniu przepuszczalności błony, co w efekcie ułatwia wydalanie nadmiaru tłuszczu z organizmu.

Zabiegi lipolizy iniekcyjnej polecane są dla pacjentów, którzy chcą ukształtować swoją sylwetkę bez użycia skalpela. Wykonywane są na ogół bez znieczulenia lub na prośbę pacjenta ze znieczuleniem miejscowym w postaci kremu nanoszonego na skórę.

Lipoliza iniekcyjna - kiedy widać efekty?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są średnio po 7-14 dnia od momentu wykonania. Przyjmuje się, że aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zabieg powinno się powtórzyć kilkukrotnie - najwcześniej jednak po tygodniu od pierwszego ostrzykiwania.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu: Lipoliza iniekcyjna - co to, jak przebiega zabieg, wskazania i przeciwwskazania, cena

  • aktywna choroba nowotworowa,
  • cukrzyca,
  • choroby tarczycy,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • ostre infekcje bakteryjne,
  • znaczna otyłość (BMI>30),
  • choroby autoimmunologiczne,
  • nadwrażliwość na jeden ze składników preparatu np. alergia na soję.

Zalecenia przed i po zabiegu

Lipoliza iniekcyjna jest bezpiecznym zabiegiem wykonywanym w celu modelowania sylwetki i redukcji miejscowo nagromadzonego tłuszczu. Wskazaniem do zabiegu jest chęć widocznego zminimalizowanie cellulitu oraz zmniejszenia tkanki tłuszczowej.

Zabieg niesie za sobą małe ryzyko skutków ubocznych. Jeżeli wystąpią, mają charakter przemijający w postaci rumienia, obrzęku, bolesności i wrażliwości skóry w miejscu ucisku, w którym nastąpiła iniekcja.

Należy pamiętać aby bezpośrednio przed i po zabiegu nie stosować leków rozrzedzających krew (np. aspiryna) oraz pić dużo wody.
 

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł

Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12