Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Pojawienie się zmarszczek jest naturalnym zjawiskiem związanym z procesem starzenia się organizmu. Duży wpływ na ich powstawanie mają nie tylko uwarunkowania genetyczne, ale także czynniki zewnętrzne - zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia pielęgnacja skóry, stres, zmęczenie czy w końcu niewłaściwa dieta. Skutkiem tego jest zauważalny spadek jakości skóry, a w efekcie - widoczne pogłębianie się zmian skórnych.Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Jednymi z pierwszych zauważalnych zmarszczek na naszej twarzy są zmarszczki wokół oczu, które możemy zaobserwować już u 20-latków. Na ich powstawanie wpływ ma kondycja naszej skóry oraz tkanki podskórnej czoła. Dlatego jak podkreślają lekarze dermatolodzy - niezwykle ważne jest wczesne rozpoczęcie profilaktyki przeciwstarzeniowej, której celem jest zachowanie zdrowego, młodego wyglądu skóry twarzy, a zwłaszcza okolicy oczu. 

Czy można przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek pod oczami?

Jak pokazują badania, najszybciej na powstawanie zmarszczek narażone są osoby z suchą i cienką skórą o słabszej warstwie lipidowej. Powód jest prosty - skóra sucha ze skłonnością do alergii czy nadmiernego wysuszenia, szybciej pozbywa się wody.

W efekcie jest cieńsza a przez to bardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne - pęknięcia czy podrażnienia. Wymaga ona także szczególnej uwagi w zakresie regularnej, codziennej pielęgnacji, której głównym celem powinno być jej odpowiednie nawilżanie i odżywianie.

Z doświadczenia lekarzy dermatolologów z Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie wynika, że na powstanie zmarszczek pod oczami może wpływać również:

  • nadmierne opalanie,
  • praca przy komputerze,
  • palenie papierosów,
  • dieta uboga w witaminy (zwłaszcza z grupy A, B, C, E) i minerały,
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry,
  • niezdrowy tryb życia (np. brak snu).

Skuteczną metodą opóźnienia procesu starzenia się skóry jest tzw. terapia łączona. Czyli prowadzenie zdrowego trybu życia oraz regularne stosowanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, których celem nadrzędnym jest poprawa jakości skóry.

Podstawą każdej przeciwstarzeniowej pielęgnacji jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosowanie kremów z wysokim filtrem. Dlaczego? Zgodnie z badaniami, aż w 80 proc. promienie UV oraz wolne rodniki. odpowiadają za powstawanie zmarszczek - szczególnie tych pod oczami.

Oprócz pielęgnacji zewnętrznej w postaci preparatów nawilżających, warto rozważyć również korzystanie z zabiegów estetycznych aby przeciwdziałać starzejącej się skórze wokół oczu.

Jakie są najpopularniejsze sposoby na zlikwidowanie zmarszczek pod oczami?

Najlepsze efekty w redukcji zmarszczek pod oczami przynosi terapia łączona. Lekarze dermatolodzy z Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie, program zabiegowy dobierają zawsze indywidualnie do pacjenta w odniesieniu do jego kondycji skóry oraz efektów, które chce osiągnąć.

W zależności od przypadku, program rewitalizacji skóry wokół oczu możemy rozpocząć od peelingu medycznego. Jego celem jest poprawa kondycji skóry, a zwłaszcza - zwiększenie jej napięcia oraz wyraźne rozjaśnienie zacienień wokół oczu. 

Peelingi są doskonałym sposobem na walkę z niedoskonałościami skórnymi, gdyż polegają na kontrolowanym złuszczeniu martwego naskórka. Przenikają w głąb skóry, pobudzając ją tym samym do odnowy i regeneracji. Stanowią podstawowy element profilaktyki przeciwstarzeniowej skóry twarzy, a zwłaszcza zmarszczek mimicznych oczu.

Oprócz peelingów medycznych, w walce ze zmarszczkami pod oczami, skuteczna może być mezoterapia zaliczana do grupy zabiegów nawilżająco-regenerujących. Polega na wprowadzeniu pod skórę substancji aktywnych, których zadaniem jest rewitalizacja skóry. Sprawdza się idealnie w odbudowie zniszczonej skóry zlokalizowanej w trudnodostępnych miejscach wokół oczu.

Wielu pacjentów decyduje się również na wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego, zapewniającego doskonałe efekty regeneracyjne. Wampirzy lifting, jak popularnie bywa nazywany ten zabieg, stosujemy nie tylko w przypadku poprawy napięcia skóry, ale również do usunięcia drobnych zmarszczek wokół oczu oraz zniwelowania oznak zmęczenia - zwłaszcza ujednolicenia kolorytu skóry, w tym rozjaśnienia cieni pod oczami.

Od lat faworytem wśród pacjentów jest jednak toksyna botulinowa oraz kwas hialuronowy, po które najczęściej sięgają osoby chcące w widoczny sposób zniwelować zmarszczki pod oczami. Toksyna botulinowa wygładza nie tylko tzw. kurze łapki, czyli zmarszczki mimiczne wokół  oczu, ale również może znacząco zminimalizować zmarszczki na czole - co ma wpływ na wygląd całej okolicy oczu. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej w okolice brwi, pozwala na jej delikatne uniesienie co powoduje, że oczy wydają się wyrazistsze i większe. 

Kwas hialuronowy nadaje się za to idealnie do skorygowania doliny łez i przejścia między policzkiem a powieką. Można nim wypełnić okolice skroni, aby zapobiec opadaniu łuku brwiowego i dalszemu pogłębianiu się kurzych łapek.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym czy toksyną botulinową można, dla wzmocnienia efektu, połączyć z zabiegami przy użyciu lasera frakcyjnego. Pozwala on na wykonanie tzw. liftingu laserowego na powiece dolnej i górnej, które dają trwałe i widoczne rezultaty - zmniejszenie zmarszczek, wygładzenie skóry i poprawę jej napięcia. Zyskujemy tym samym młody wygląd twarzy.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty
w godzinach 8.00 - 20.00 oraz w wybrane niedziele.

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Zadzwoń >> 22 841 01 12

Czytaj również

Cennik konsultacji

KONSULTACJE

CENA

Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

260 – 280 zł

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

260 – 280 zł
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12