Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Pojawienie się zmarszczek jest naturalnym zjawiskiem związanym z procesem starzenia się organizmu. Duży wpływ na ich powstawanie mają nie tylko uwarunkowania genetyczne, ale także czynniki zewnętrzne - zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia pielęgnacja skóry, stres, zmęczenie czy w końcu niewłaściwa dieta. Skutkiem tego jest zauważalny spadek jakości skóry, a w efekcie - widoczne pogłębianie się zmian skórnych.Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Jednymi z pierwszych zauważalnych zmarszczek na naszej twarzy są zmarszczki wokół oczu, które możemy zaobserwować już u 20-latków. Na ich powstawanie wpływ ma kondycja naszej skóry oraz tkanki podskórnej czoła. Dlatego jak podkreślają lekarze dermatolodzy - niezwykle ważne jest wczesne rozpoczęcie profilaktyki przeciwstarzeniowej, której celem jest zachowanie zdrowego, młodego wyglądu skóry twarzy, a zwłaszcza okolicy oczu. 

Czy można przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek pod oczami?

Jak pokazują badania, najszybciej na powstawanie zmarszczek narażone są osoby z suchą i cienką skórą o słabszej warstwie lipidowej. Powód jest prosty - skóra sucha ze skłonnością do alergii czy nadmiernego wysuszenia, szybciej pozbywa się wody.

W efekcie jest cieńsza a przez to bardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne - pęknięcia czy podrażnienia. Wymaga ona także szczególnej uwagi w zakresie regularnej, codziennej pielęgnacji, której głównym celem powinno być jej odpowiednie nawilżanie i odżywianie.

Z doświadczenia lekarzy dermatolologów z Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie wynika, że na powstanie zmarszczek pod oczami może wpływać również:

  • nadmierne opalanie,
  • praca przy komputerze,
  • palenie papierosów,
  • dieta uboga w witaminy (zwłaszcza z grupy A, B, C, E) i minerały,
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry,
  • niezdrowy tryb życia (np. brak snu).

Skuteczną metodą opóźnienia procesu starzenia się skóry jest tzw. terapia łączona. Czyli prowadzenie zdrowego trybu życia oraz regularne stosowanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, których celem nadrzędnym jest poprawa jakości skóry.

Podstawą każdej przeciwstarzeniowej pielęgnacji jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosowanie kremów z wysokim filtrem. Dlaczego? Zgodnie z badaniami, aż w 80 proc. promienie UV oraz wolne rodniki. odpowiadają za powstawanie zmarszczek - szczególnie tych pod oczami.

Oprócz pielęgnacji zewnętrznej w postaci preparatów nawilżających, warto rozważyć również korzystanie z zabiegów estetycznych aby przeciwdziałać starzejącej się skórze wokół oczu.

Jakie są najpopularniejsze sposoby na zlikwidowanie zmarszczek pod oczami?

Najlepsze efekty w redukcji zmarszczek pod oczami przynosi terapia łączona. Lekarze dermatolodzy z Centrum Dermatologicznego FEBUMED w Warszawie, program zabiegowy dobierają zawsze indywidualnie do pacjenta w odniesieniu do jego kondycji skóry oraz efektów, które chce osiągnąć.

W zależności od przypadku, program rewitalizacji skóry wokół oczu możemy rozpocząć od peelingu medycznego. Jego celem jest poprawa kondycji skóry, a zwłaszcza - zwiększenie jej napięcia oraz wyraźne rozjaśnienie zacienień wokół oczu. 

Peelingi są doskonałym sposobem na walkę z niedoskonałościami skórnymi, gdyż polegają na kontrolowanym złuszczeniu martwego naskórka. Przenikają w głąb skóry, pobudzając ją tym samym do odnowy i regeneracji. Stanowią podstawowy element profilaktyki przeciwstarzeniowej skóry twarzy, a zwłaszcza zmarszczek mimicznych oczu.

Oprócz peelingów medycznych, w walce ze zmarszczkami pod oczami, skuteczna może być mezoterapia zaliczana do grupy zabiegów nawilżająco-regenerujących. Polega na wprowadzeniu pod skórę substancji aktywnych, których zadaniem jest rewitalizacja skóry. Sprawdza się idealnie w odbudowie zniszczonej skóry zlokalizowanej w trudnodostępnych miejscach wokół oczu.

Wielu pacjentów decyduje się również na wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego, zapewniającego doskonałe efekty regeneracyjne. Wampirzy lifting, jak popularnie bywa nazywany ten zabieg, stosujemy nie tylko w przypadku poprawy napięcia skóry, ale również do usunięcia drobnych zmarszczek wokół oczu oraz zniwelowania oznak zmęczenia - zwłaszcza ujednolicenia kolorytu skóry, w tym rozjaśnienia cieni pod oczami.

Od lat faworytem wśród pacjentów jest jednak toksyna botulinowa oraz kwas hialuronowy, po które najczęściej sięgają osoby chcące w widoczny sposób zniwelować zmarszczki pod oczami. Toksyna botulinowa wygładza nie tylko tzw. kurze łapki, czyli zmarszczki mimiczne wokół  oczu, ale również może znacząco zminimalizować zmarszczki na czole - co ma wpływ na wygląd całej okolicy oczu. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej w okolice brwi, pozwala na jej delikatne uniesienie co powoduje, że oczy wydają się wyrazistsze i większe. 

Kwas hialuronowy nadaje się za to idealnie do skorygowania doliny łez i przejścia między policzkiem a powieką. Można nim wypełnić okolice skroni, aby zapobiec opadaniu łuku brwiowego i dalszemu pogłębianiu się kurzych łapek.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym czy toksyną botulinową można, dla wzmocnienia efektu, połączyć z zabiegami przy użyciu lasera frakcyjnego. Pozwala on na wykonanie tzw. liftingu laserowego na powiece dolnej i górnej, które dają trwałe i widoczne rezultaty - zmniejszenie zmarszczek, wygładzenie skóry i poprawę jej napięcia. Zyskujemy tym samym młody wygląd twarzy.

Czytaj również

Cennik konsultacji

    KONSULTACJE CENA    

    Konsultacja dermatologiczna dla dorosłych

250 zł    

    Konsultacja dermatologiczna dla dzieci

250 zł   

 

Zadzwoń pod numer telefonu 22 841 01 12, sprawdź wolne terminy zabiegów w Centrum Dermatologicznym FEBUMED w Warszawie.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE 
Zadzwoń i umów wizytę 22 841 01 12